Sidrišče
Prihaja pomoč, foto: Vladimir Habjan
Nad meglo, foto: Vladimir Habjan
Iskanje
NOVICE    

Objavil/a: Matjaž Šerkezi, sreda, 20. avgust 2014, ogledov: 2607

Nesebično delo reševalcev, ki za druge tvegajo svoja življenja

V našem sistemu je 70.000 prostovoljnih reševalcev, ki od Uprave za zaščito in reševanje letno prejmejo okoli 7,5 milijona evrov sredstev. S tem denarjem si pokrijejo stroške intervencij, ki jih je vsako leto več. Medtem pa v Avstriji zasebna podjetja turistom za reševanje izstavljajo račune. Ti se gibljejo od 4000 evrov navzgor.
Avgust je mesec, ko se v gorah zgodi največ nesreč, in zanimivo, statistika pravi, da med ponesrečenci v veliki meri prevladujejo moški. Reševanje pri nas je še vedno praktično povsem brezplačno, drugje, na primer v sosednji Avstriji, pa ni tako. Pri nas gre večina denarja - gre za več milijonov vsako leto - iz obrambnega proračuna.

Reševalci delajo prostovoljno, zgodbe, ki jih pripovedujejo, pa so napete in zanimive. Na primer o mladem nemškem paru, ki se je odločil na lastno pest raziskovati podzemno jamo z več kilometri hodnikov. Ali pa o mladih Ircih na Bledu, ki so se sredi noči odločili, da plavajo do otoka. Enega izmed njih je več ur iskalo 26 reševalcev.

Povezava do video vsebine 



 
SOCIALNA OMREŽJA
Če ti je vsebina všeč, jo objavi na Twitterju in/ali FaceBook-u.

Iskanje med novicami


Izprazni Iskanje
 
Prikaži vse zapise
 

Zadnje novice

Sorodne organizacije 

Gorska reševalna zveza Slovenije
Planinska zveza Slovenije
© Društvo GRS Kamnik, 2024