Najprej je bil ogled reševalnega sistema za spust iz gondole, ki ga poleg osebne varovalne opreme sestavlja predvsem zavorna naprava, 300 m dolga vrv in reševalni sedeži. Sledilo je reševanje »potnikov« iz gondole s spustom najprej naravnost navzdol in transport z reševalnimi nosili, nato pa še spust poševno navzdol ob dodatni vrvi za primer, če je svet po gondolo neprehoden. Vajo so končali s analizo, v kateri so ugotovili dobre strani pa tudi nekatere manjše pomanjkljivosti oz. nejasnosti, ki jih bo še potrebno odpraviti, npr. prestop potnika v sedežu čez rob, možno zapletanje vrvi in podobno. Nova priprava za spust v reševalnih sedežih, ki deluje na osnovi centrifugalne zavore, se je pokazala zelo v redu in je bistveno boljša od dosedanjega načina. Največji problem pa bo gotovo predstavljal varen spust rešenih potnikov po strmem, prepadnem terenu, ki je v zgornjem delu pod traso nihalke, v dolino.
Ker so bili na ogled vaje povabljeni tudi mediji in predstavniki oblasti, je bila prikazana tudi druga oprema, ki jo gorski reševalci običajno uporabljajo med reševanjem v težko prehodnem terenu. Tako je bila dana možnost razčistiti tudi druga vprašanja v zvezi z reševanjem v gorah, preko medijev pa je bil dan poziv Vladi, ki na vseh področjih klesti proračun, naj to počne selektivno, namreč ne sme se zgoditi, da bi bila zaradi varčevanja ogrožena varnost kogar koli.
Vajo so si med drugimi ogledali tudi direktor občinske uprave Vladimir Korošec, podžupana Brane Golubovič in Rudi Pfajfar ter občinski svetnik Robin Majnik in se tako podrobneje seznanili z nekaterimi problemi tako reševanja kot tudi problemi GRS.